ПОПУЛЯРНІ ДІЄТИ XXI ст. HausMark
Стрункий стан, легка хода, заздрісні погляди подруг та щедрі компліменти чоловіків — хіба це не мрія кожної дівчини або жінки? Насправді, ідеальна фігура — це результат клопіткої, тривалої роботи над собою. Як залишатися байдужою до тістечок та цукерок, які так і «чатують» на тебе на кожному кроці? Сьогодні день народження у колеги, тож можна поласувати солоденьким, а завтра зустріч із подругами – ну як тут не з’їсти улюбленого чізкейка чи екзотичного десертика, а післязавтра пікнік на природі — як не скуштувати соковитого стейка чи шашлика? Таких приводів безліч, і вони нескінченні. Кожного разу ми божимося самі собі, що з понеділка почнемо життя по-новому: тренажерний зал, вівсянка на сніданок та низькокалорійна їжа протягом дня. Ну і після 18.00 самі знаєте що – на замок рот або холодильник. Проте чомусь легко піддаємося спокусі, щойно вгледівши або почувши в повітрі аромат «забороненого плоду». Коли ваги безжально женуть стрілку вперед, а від улюблених страв відмовитися несила, приходить спасителька в різних своїх іпостасях – ДІЄТА! Ми зібрали для вас добірку найпопулярніших способів позбутися зайвої (щоправда, не завжди) ваги.
1. Навіть ті люди, які ніколи не дотримувалися жодних дієт, чули про дієту Мішеля Монтіньяка, або «французьку» дієту. Її суть полягає в розділенні жирів та вуглеводів. І це спрацьовує, адже ті, хто сидять на цій дієті, зазвичай не страждають зайвою вагою, до того ж бадьорі, чудово виглядають і навіть не відмовляють собі інколи в маленьких радощах у вигляді солодощів. Монтіньяк дотримувався думки, що позбутися зайвих кілограмів можливо, не відмовляючись від улюблених делікатесів, солодощів і навіть алкоголю. Він одним із перших поставив під сумнів користь низькокалорійних дієт і звернув увагу на значення рівня цукру в крові, що виділяється при вживанні окремих продуктів.
2. Білкова дієта П’єра Дюка. На відміну від решти білкових дієт, ця відрізняється більшою збалансованістю. Складається з 4 етапів, що дають змогу плавно налагодити обмін речовин і почати спалювати жири. Дієта передбачає вживання білкових продуктів і виключення з раціону вуглеводневих. Дієті Дюка ось уже протягом довгого часу довіряють Дженніфер Лопес, Пенелопа Круз, Жизель Бундхен, а їхнім фігурам справді можна позаздрити.
3. Дієта «5 факторів» від Харлі Пастернака. Розрахована на 5 тижнів, протягом яких можна втратити від 7 до 12 кг. Пастернак рекомендує використовувати для приготування їжі свіжі продукти: зелень, фрукти, овочі, крупи, нежирне м’ясо і рибу, а також молочні продукти. Серед відомих прихильників цієї дієти Меган Фокс, Ріанна, Холлі Беррі.
4. ДПКГ (DASH) — дієтичний підхід до контролю артеріальної гіпертензії. Дієта призначена для контролю артеріального тиску. Відомо, що наявність у щоденному раціоні поживних речовин, таких як білок, харчових волокон, калію та кальцію, сприяє зниженню тиску. Потрібно вживати натуральні здорові продукти — фрукти, овочі, цільні злаки, нежирні білкові та молочні продукти. Водночас варто обмежити оброблені продукти з високим вмістом жиру, цукру, особливо солі.
5. Середземноморська дієта. Дієта позитивно впливає на здоров’я: покращує функціонування серця та мозку, запобігає розвитку раку, цукрового діабету та сприяє зменшенню надмірної маси тіла. Численні дослідження продемонстрували, що населення країн, які мають вихід до Середземного моря, живе довше та менше страждає на серцево-судинні захворювання.
6. Дієта контролерів маси тіла (Weight Watchers Diet). Дієта передбачає більше ніж просто зменшення маси тіла за рахунок обмеження кількості калорій, вона також включає здоровий вибір та зміну поведінки для кращого самопочуття одночасно з втратою зайвих кілограмів. Вибір продуктів та напоїв ґрунтується на системі визначення харчової цінності SmartPoints. Наприклад, продукти з високим вмістом цукру або насичених жирів мають більшу кількість балів за цією системою, аніж їжа з високим вмістом білка. Так, більш здоровим вибором є продукти, які утримують відчуття ситості довший час, маючи меншу кількість балів за SmartPoints.
7. Волюметрична дієта. Люди споживають приблизно однаковий об’єм або масу їжі щодня, незалежно від того, яку калорійність мають продукти. Зважаючи на те, що певні продукти мають набагато меншу енергетичну щільність, ніж інші, рекомендується вживати саме їх за рахунок меншої кількості калорій. Об’ємні продукти з низькою енергетичною цінністю — це переважно овочі та фрукти.
Для дієти заради – корисні поради:
♠ Зважування зранку найефективніше, бо організм мав цілу ніч, щоб перетравити їжу.
♠ Залежно від того, скільки води в нашому організмі, вага може різко змінюватися щодня.
♠ Починайте ранок зі склянки води з лимоном, це дасть змогу «запустити» роботу організму та налагодити обмінні процеси.
Цікавого висновку дійшли вчені Імперського коледжу, що в Лондоні. А саме: коли людина пропускає сніданок, центр «винагородження» в мозку загоряється, коли вона бачить висококалорійну їжу. Простіше: коли ви не поснідаєте, будете більш схильні до вживання шкідливих продуктів упродовж дня. Дослідження також показало, що в жінок, які насолоджуються поживним сніданком, швидше знижується грелін – гормон голоду, ніж у тих, хто не снідає.
Сидіти чи ні на дієтах – це ваша особиста справа. Адже ідеальні параметри не гарантують щасливого та здорового життя. Не забувайте про гармонію душі й тіла, адже вона справді безцінна. Пам’ятайте, що в погоні за модними тенденціями важливо не втратити головне — індивідуальність. Мода минає і змінюється, а ви залишаєтесь: зі своїми думками, рідними, друзями, роботою, ну і зі своїм тілом. Усе потрібно робити з розумом, і худнути також. Будьте красивими, щасливими і бажаними!